INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

Türkiye'den Almanya’ya Taşınmak

Almanya’ya taşınmak; Almanya içerisinde herhangi bir bölgeye taşınma planınız var ise İnter Lojistik Grubu; sizin özel ihtiyaçlarınıza yönelik sunduğu alternatifler ile 1997 yılından beri hizmet vermektedir.

TÜRKİYE’DEN ALMANYA’YA TAŞINMAK

  • Türkiye’den Almanya’ya taşınmak; İnter Lojistik Grubu’nun Almanya operasyonu ile çok kolay bir işlem haline dönüşmüştür. Almanya deposuna ve hali hazırda Avrupa içerisinde çalışmalarını yürüten bir ekibe sahip İnter Lojistik Grubu, Türkiye’den Almanya’ya ev eşyası taşımalarında tamamen kendi ekip ve araçlarını kullanmaktadır.
  • Paketleme ve Eve Kurulum; tamamı alanında tecrübeli bir ekip ile çalışmalarını yürüten İnter Lojistik Grubu; paketlemeden gümrüğe, nakliyeden eve kuruluma kadar tam kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Almanya’ya yapılan taşımalarda eşyalarınızın eve kurulumu, çöplerin atılması gibi enerjinizi aktaracağınız işlemler İnter Lojistik Grubu tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Ek olarak Almanya’ya sadece birkaç ürün havayolu ile göndermek isteyen müşterilerimiz için Almanya Kargo yu tıklayarak hizmet alabilirsiniz.
  • Ek hizmetler kapsamında ise; İnter Lojistik Grubu tarafından eşyalarınız dilediğiniz süre boyunca Almanya veya Türkiye depolarımızda muhafaza edilebilir, evcil hayvanlarınızın taşınması işlemi gerçekleştirilebilir, motorlu taşıtınızın taşınması işlemi sağlanabilir.
Almanya

ALMANYA’YA TAŞINMA SÜRELERİ

Almanya’ya taşınma süresi kullandığınız servis ile alakalı olarak değişim göstermektedir. Eşyalarınızın alım süresi, gümrükleme için gerekli olan evrakların hazırlanması gibi durumlara görede değişiklik göstermektedir. Almanya'ya Express teslimat süreleri 4 ila 7 gün arasında değişmekte ve normal taşımalar ise 10 ila 21 gün arasında değişmektedir. Türkiye’den Almanya’ya gerçekleştirilen ev eşyası taşımaları için net teslimat gününü İnter Lojistik Satış Ekibine bağlı arkadaşlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

almanya uluslararası taşımacılık

ALMANYA’DA YAŞAMAK

Türkiye en çok göçünü Avrupa ülkeleri arasında Almanya'ya vermektedir. Bunun başlıca sebepleri arasında yıllar önce başlayan işçi statüsünde Almanya'ya taşınmalar ile başlandı diyebiliriz. Yıllardan süre gelen bu durum günümüzde ticari faaliyetlerden, eğitime gibi birçok sebebi barındırmaktadır. Almanya avrupanın lokomotif ülkesi olması sebebiyle de en çok tercih edilen ülke olmuştur. Almanya'da yaşam

30 Ekim 1961 yılında Türkiye ile Almanya arasında imzalanan işgücü anlaşması ile çok sayıda Türk vatandaşının bulunduğu Almanya, hem güçlü bir ekonomiye sahip bir ülke, hem de çok kültürlü bir yapıya sahip bir ülkedir. Almanya dünyadaki üçüncü büyük göçmen ülkesi ünvanını da taşımaktadır. Modern bir altyapıdan, yüksek bir yaşam kalitesine Almanya her kültür ve inançtan insanın kendine bir yer bulabileceği bir ülkedir.

Almanyada yaşam

Almanya coğrafi olarak Batı ve Orta Avrupa’da bulunmaktadır. Komşu ülkeleri; Danimarka, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Fransa, Avusturya ve İsviçre’dir. 16 federal devletten oluşan Almanya’nın başkenti Berlin’dir. Almanya dünyanın 4. en büyük ekonomik ve politik gücüdür. Almanya’da sosyal sigorta ve sosyal yardım konularında çok yüksek bir standart sunulmaktadır. Ülkenin çağın ilerisinde bir çevre politikası izlemesi ve eğitim alanında yüksek seviyede gelişkin olması, Türkiye’den Almanya’ya taşınacaklar için, Almanya’yı cezbedici bir hale getirmektedir. Aynı zamanda mükemmel bir sağlık hizmetine sahip olması, Almanya’yı dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri haline getirmektedir. Almanya’ya taşınmaya dair yönetmelikler, özellikle AB üyesi olmayan vatandaşlar için zor olabilmektedir. Fakat Almanya’nın Avrupa’nın merkezinde bulunması, çok çeşitli ve çok kültürlü bir yaşam standardı sunuyor olması, bu zorlukların aşılması için yeterli sebeplerdir.
Almanya Hakkında İlginç Gerçekler
Almanya, yaklaşık olarak 83 milyonluk bir nüfusa sahiptir ve Avrupa’nın en kalabalık ikinci ülkesi ünvanını taşımaktadır.
Almanya’da yaşayan insanların yaklaşık olarak % 20’sinden fazlası Alman olmayan, farklı etnik kökenlere sahip vatandaşlardır.
Almanya, dünyanın en çok ihracat yapan ülkeleri arasındadır.
Almanya, Albert Einstein, Max Plank, Kant, Nietzsche ve Goethe gibi çok sayıda bilim insanı, teorisyen ve sanatçının anavatanıdır.
Ulm Katedrali (dünyanın en yüksek kilisesi) Almanya’da bulunmaktadır.