INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

Avusturya’ya Taşınmak

Avusturya’ya taşınmak konusunda; Viyana, Salzburg, Linz veya Avusturya’nın herhangi bir noktasına taşınmayı planlıyorsanız, İnter Lojistik Grubu taşınmaya dair özel ihtiyaçlarınıza sunduğu çözümler ile 1997 yılından beri hizmetinizdedir.
Avusturya’ya taşınmak başlığımız ile Türkiye’de sahibi olduğunuz ev eşyalarınızın tümünü Avusturya’ya taşımanıza dair ayrıntıları inceleyeceğiz. Avusturya; Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Bu nedenle ülkeye girmek için Schengen Vizesi almış olmalısınız. Avusturya’ya taşınmak için gerekli evrakları İnter Lojistik Operasyon Ekibi size iletecektir.

avusturyaya taşınmak

TÜRKİYE’DEN AVUSTURYA’YA TAŞINMAK

  • Türkiye’den Avusturya’ya taşınmak; İnter Lojistik Grubu ile çok pratik bir hal almıştır. İnter Lojistik Grubu, Avrupa geneli kurmuş olduğu dağıtım ağı ile, bütün zati eşya taşımalarında, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sağlamaktadır.
  • Eşyalarınızın paketlenmesinden, de-monte hale getirilmesine, gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesinden adrese teslimine kadar her aşamada hizmet vermekte olan İnter Lojistik Grubu, Türkiye’den Avusturya’ya taşımalarında tamamen kendi ekip ve araçlarını kullanmaktadır
  • Ek hizmetler kapsamında ise; İnter Lojistik Grubu bünyesinde eşyalarınızı dilediğiniz süre boyunca Almanya veya Türkiye depolarımızda muhafaza edilebilir, evcil hayvanlarınızın taşınması işlemi gerçekleştirilebilir, motorlu taşıtınızın taşınması işlemini sağlayabilirsiniz
avusturyada yaşamak

AVUSTURYA’DA YAŞAM

Avusturya’ya taşınmak; Orta Avrupa kültürünün içine girmek ve Batı Avrupa yaşam standartlarına sahip olmak demektir. Kültürü ve yüksek kalite yaşam standartı ile Avusturya, Türkiye’den taşınanlar için popüler alternatifler arasındadır. Avusturya yaşam kalitesi olarak yüksek bir değere sahip olmasının yanı sıra, turistik amaçla bile ziyaret gerçekleştirenler için gayet tatmin edici bir ülkedir. Avusturya’nın tarihten kültüre bir çok alanda sizlere sunabileceği geniş bir birikimi vardır. Avusturya’nın ekonomik ve politik merkezi olan Viyana’nın; tiyatro, klasik müzik, güzel sanatlar, caz müzik ve olağan üstü mimarisiyle çok çeşiti alternatifleri mevcuttur. Avusturya; Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve OECD üyesi bir ülkedir. Ülke yönetimi parlemento demokrasisidir. Son zamanlarda Avrupa’nın en zengin ülkeleri arasında yer alan Avusturya; İnsani Gelişme Endeksi’nde üst sıralarda yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti, İtalya, İsviçre, Macaristan ve Almanya’nın bulunduğu Orta Avrupa Ülkelerinden biri Avusturya’dır. Müzik, tiyatro, göz alıcı mimari ve Alp Dağları’nın güzel manzaraları ile çeşitli snat geleneklerinden, doğa ve tarihe kadar birçok şeye ev sahipliği yapmaktadır Avusturya.

avusturyaya taşınmak

AVUSTURYA’YA TAŞINMAK VE AVUSTURYA’DA YAŞAMAK

Avusturya’nın resmi dili Almanca’dır. Nüfusun ise %90 kadar kesimi Almanca konuşmaktadır. Avusturya’ya taşınmadan öncesinde, en azından temel Almanca bilgisine sahip olmanız önemli ölçüde işinize yarayacaktır.
Avusturya’da eğitim dünyanın birçok noktasına oranla yüksek kalitededir. Avusturya’da eğitim ücretsizdir ve devlet okul sistemine sahiptir. Çocuklarınız ile Avusturya’ya taşınıyorsanız; yüksek kalitedeki devlet okullarından veya uluslararası okullardan yararlanabilirsiniz.
Avusturya’da geriye kalan Avrupa ülkelerine oranla konut masrafları açısından biraz pahalı olsa da gıda ürünlerinin ucuzluğu ile bu açığı kapatmaktadır. Ortalama bir öğünü 6-8 Euro arası bir fiyatla satın alabilirsiniz.
Eğer Avrupa Birliği vatandaşı iseniz; Avusturya’da oturma izni ve ikamet vizesi olmadan çalışabilirsiniz. Fakat Türkiye’den yapılan taşınma işlemlerinde, en azından oturum iznine sahip olmanız gerekmektedir