INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

BELÇİKA’YA TAŞINMAK

Belçika’ya taşınmak; İnter Lojistik Grubu’nun gelişmiş dağıtım ağı ile artık çok kolay. İster Brüksel’e, isterseniz Antwerp’e veya Charleroi’ye taşının. İnter Lojistik Grubu’nun sizlere sunduğu hizmetler ile Türkiye’den Belçika’ya istediğiniz bir noktaya taşınabilirsiniz. Belçika’ya taşınmak; yurtdışına taşınmayı planlayan insanlar için her zaman ilk sırada gelen hedeflerden biri olmuştur. Belçika Avrupa’nın popüler yaşam noktalarından biridir. İnter Lojistik Grubu ise yıllardır Belçika’ya ev eşyası taşımaya dair hizmet sunmaktadır. Kişisel eşyalarınızı, ev eşyalarınızı, ofis eşyalarınızı ve işinize dair her türlü taşınır malı İnter Lojistik Grubu ile taşıyabilirsiniz.

BELÇİKA’YA TAŞINMA VE BELÇİKA’DA YAŞAMAK

  • Belçika’ya taşınma işleminizde; eğer AB vatandaşı iseniz oturum veya çalışma iznine ihtiyacınız yoktur. Taşındıktan 8 gün içerisinde bulunduğunuz bölgedeki belediye binasına kayıt için gitmeniz gerekmektedir
  • Belçika yüksek kalitede bir eğitim sistemine sahiptir ve okula devam etme zorunluluğu 18 yaşına kadar zorunludur. Çocuklarınızla birlikte Belçika’ya taşınıyorsanız, bulunduğunuz bölgede eğitime dair bir çok alternatifiniz olacaktır.
  • Belçika’da konut ve yaşam masrafları, Türkiye’ye göre oldukça yüksektir. Fakat Belçika’da alım gücü yüksektir. Eğer iş sebebi ile Belçika’ya yerleşiyorsanız, yüksek yaşam kalitesinin tadını çıkaracaksınızdır.
belçikaya taşınmak

BELÇİKA’YA TAŞINMA SÜRELERİ

Belçika’ya taşınma süreleri; İnter Lojistik Grubu tarafından sağlanan hizmetler arasından ‘Karayolu Taşıma’ ile gerçekleştirilmektedir ve ortalama 16 – 18 gün sürmektedir. Bu süre içerisine; eşyalarınız paketlenmesi ve teslim alınması, karayolu taşınması ve gümrük süreleri (ortalama 4-6 iş günü) dahil edilmektedir.

belçikaya taşınmak

BELÇİKA’DA YAŞAM

Belçika; Avrupa’nın çok çeşitli ulusları barındıran ülkelerinin başında gelmektedir. Değişik uluslardan bir çok insan Belçika’da yaşamaktadır. Bu özellik Belçika’yı çok kültürlü bir hale getirmektedir. Brüksel Belçika’nın başkentidir. Siyasetin merkezine ve birçok AB kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Burges ise tarihi açıdan içinde birçok değeri barındırmaktadır. Antwerp; Avrupa’nın en büyük limanlarından birini barındırmakta ve şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır. Belçika; Avrupa’nın merkezi noktasında bulunmaktadır. Hollanda, Fransa, Almanya ve Lüksemburg Belçika’nın komşularıdır. Ülkede çoğunlukla Flemenkçe ve Fransızca konuşulmaktadır. Ayrıca küçük bir grup Almanca konuşmaktadır.

Bu farklı dil grupları arasında ara sıra siyasi ve kültürel çatışmalar yaşansa da, Belçika güçlü bir ekonomiye ve gelişkin bir eğitim,konut,sağlık ve ulaşım altyapısı ile yüksek bir yaşam standartı sunmaktadır. Belçika tam anlamıyla bir kültür çeşitliliğine sahiptir. Bu çeşitlilik Belçika’ya taşınma kararı vermiş olan insanlar için, bazen zorlaayıcı olabilmektedir. Örneğin; Brüksel’de yaygın olarak Fransızca ve İngilizce konuşulmaktadır, ancak eğer Belçika’nın güney kesimlerine taşındıysanız, çoğunluğun Hollandaca konuştuğu bir yere taşınmış olacaksınız. Bu durum ise Belçika’ya yeni taşınmış biri için zorlayıcı olabilmektedir.

 resim3

Belçika Hakkında İlginç Gerçekler
Belçika, biralar, çikolatalar ve Gofretler ile ünlüdür. Belçika’da yapılan 800’den fazla çeşit bira var ve ülke yılda 220,000 ton çikolata üretiyor.
Belçika, Japonya ya da Hindistan’daki nüfus yoğunluğuna benzer şekilde dünyanın en yoğun nüfuslu ülkelerinden biridir.
Belçika’nın üç resmi dili vardır: Fransızca, güneyde Hollandaca, ve doğudaki küçük bir bölgede Almanca konuşulmaktadır.
Aydan görülebilen tek yapay yapı, karayolu boyunca ışıklar nedeniyle gece boyunca görülebilen Belçika otoyol sistemidir.