INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

Dubai’ye Taşınmak

Yaklaşık yarım asır evvel küçük bir sahil kasabası olarak bilinen Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan 7 emirlik arasındadır. Bu ülkenin emiri aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri emirinin yardımcısıdır. İnci üretimi ve ticareti ile dünyaya tarihte ismini duyuran bu ülke; inşaat ve havayolu sektörü sayesinde hızlı bir gelişme göstermiştir. Dubai’ye taşınmak için girişimde bulunmak istiyorsanız öncelikle bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız bu ülkeye olan gelişmiş alt yapısı sayesinde sizlere de etkili bir hizmet verecektir. Sizler de Dubai’ye taşınmayı istiyorsanız müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz.
Ortadoğu’da birçok ülkede alt yapısı bulunan İnter Nakliyat sizler için özel çözümler sunmaktadır. Dubai’ye gitmek isteyen ya da burada yaşamak isteyenler için vize uygulaması vardır. Türkler için Dubai vizesi standart 2 ay olmaktadır. Sizler de vize süreci için ve gerekli evrakları öğrenmek amacıyla bizimle iletişime geçerek tüm süreçleri öğrenebilirsiniz.

Dubaide yaşam

Türkiye’den Dubai’ye Taşınmak

  • Sizler Türkiye’den Dubai’ye taşınmak istiyorsanız bizimle tanışmadan sakın bunu yapmayın. Çünkü firmamız sizler için bu iki ülke arasındaki taşınma işlemlerini sorunsuz olarak yerine getirmektedir. Ekiplerimiz Dubai’ye taşınmanız için gerekli tüm süreçleri başarıyla ve hızlı çalışmalarla sonuçlandırmaktadır. Personellerimizin tamamı sizinle iletişim kurma ve kurumsal bilinçle çalışma konusunda firmamızın özel eğitim sürecinden başarıyla geçmiştir..
  • Dubai’ye taşınmak sizin için bir hayal olmaktan çıkabilir. İnter Lojistik ekipleri bu süreçte paketleme ve gümrükleme işlemlerinizi uluslararası standartlara uygun olarak yürüterek sizlere en hızlı nakliye çözümlerini sunmaktadır. Çalışmalar sırasında nakliye, yükleme, paketleme ve montaj hizmetlerini alanında uzman personellerimiz yürütmektedir.
  • Dubai ve Türkiye arasında olan nakliye hizmetleriniz için tüm eşyalarınızı sigortalıyoruz. Bu süreçte firmamızın verdiği hizmet boyunca tüm eşyalarınızın başına gelebilecek tüm zararlar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.
  • dubaiye eşya taşımacılığı

Dubai’de Yaşam

Dubai, tarihi olarak zengin bir ülke değildir. Çünkü burada yerleşim 1900’lü yıllarda gelişmeye başlamıştır. Ayrıca bölgede petrol yatakları ve oteller sayesinde ticaret, turizm ve alışveriş sektörleri büyük gelişme göstermiştir. Bu alanların getirdiği zenginlik büyük bir ekonomik gelişmeyi birlikte getirmiştir. Dubai’de yaşamak sizlere dünyanın gelişmiş otellerini ve en büyük binalarını sürekli görmeye alışık olmayı da sağlayacaktır. Ayrıca ülkede son yıllarda büyük markaların üst düzey restoranları da açılmıştır. Bu yüzden Dubai son yıllarda dünyanın önemli Gastronomi gelişimine ayak uydurmuş bir ülkedir. Bu ülkenin zenginliğini sokaklarında gezerken altın kaplama araba, altın otomatları gibi detaylarla daha iyi anlayabilirsiniz. Ayrıca ülkedeki çalışanların büyük çoğunluğu yabancı kökenlidir. Bu yüzden ülkemizden de farklı sektörlerde iş yapmak ya da çalışmak için binlerce insan Dubai’ye gitmektedir.
Dubai; Arap Yarımadası üzerinde bulunan bir ülkedir. Ülkenin Basra Körfezi kenarında olması oldukça gelişmesini sağlamış ve ticaret hayatını da çok olumlu yönde etkilemiştir. Bu ülke Umman, Suudi Arabistan, İran ve Katar ile komşudur. Bu ülkede eğitim olanakları çok iyi değildir. Halk genelde Avrupa ülkelerinde okumaktadır ve genelde zenginlik hüküm sürdüğü için ticaretle uğraşmaktadır. Dubai’de nüfusun en büyük bölümünü göçmenler oluşturur. Bu da buranın dışarıdan göç almasının ve çalışan sınıfın ülkeye çok gelmesinin sonucudur.

dubaide yaşamak

Dubai Hakkında İlginç Gerçekler

Bu ülke Birleşik Arap Emirlikleri adlı ülkede bulunan 7 emirlikten birisi olarak bilinmektedir.
Buranın resmi dili Arapça olsa da neredeyse herkes İngilizce bilmektedir.
Burada Dubai Mall 1200 mağaza ile en büyük alışveriş merkezidir. Ayrıca en yüksek otel Bruj Al Arab da buradadır.
Ülkede 4.2 km uzunluğunda dünyanın en büyük altın zincirini de bulabilirsiniz.
Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa burada bulunur. Ramazan ayında bu binanın 80. katından sonra insanlar oruçlarını daha geç açmaktadır.
Şehirdeki otobüs durakları bile klimalıdır.
Petrol ekonomik gelirin yüzde altısını oluşturur.
Emiratilere ücretsiz eğitim, sağlık ve konut sağlanmaktadır.
Gençlerin neredeyse tamamı eğitim için Avrupa’ya yollanır.
Dünyadaki vinçlerin dörtte biri bu ülkededir.