INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

FRANSA’YA TAŞINMAK

Fransa’ya taşınmak; İnter Lojistik Grubu bünyesinde sunulan hizmetlerden biridir. İnter Lojistik Grubu ile Paris, Lyon, Marsilya yada Fransa’nın herhangi bir noktasına taşınabilirsiniz.

İNTER LOJİSTİK GRUBU İLE FRANSA’YA TAŞINMAK

  • İnter Lojistik Grubu; kurmuş olduğu Avrupa dağıtım ağı ile tüm Avrupa’ya adres teslimi hizmet sunmaktadır.
  • İnter Lojistik Grubu; ev eşyalarınızın de-monte edilmesi, paketlenmesi, ambalajlanması, gümrükleme işlemleri, tamamen kendi özmal araçları ile taşıma işlemi ve adrese kuruluma dair tüm aşamalarda hizmet vemektedir.
  • Ek hizmetler kapsamında ise; evcil hayvanlarınıza, motorlu taşıtlarınıza ve taşıma planı gerçekleştirdiğiniz tüm taşınır mallarınıza yönelik çözümler sunmaktadır.
Fransa Uluslarası Taşımacılık

FRANSA’YA TAŞINMAK

Fransa’ya taşınmak; uluslararası alanda gerçekleşen popüler taşıma yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yazımızda Türkiye’nin herhangi bir noktasından Fransa’ya taşınmayı planlayanlar için bir rehber oluşturmaya çalışacağız. Bilindiği gibi Fransa AB üyesi bir ülkedir. Fransa’ya taşınmak için; Schengen vizesine ve oturum iznine sahip olmanız gerekmektedir. Vize ve oturum iznine sahip olduktan sonra, ikamet ettiğiniz yere ev eşyalarınızın taşıması gerçekleştirilebilir bir duruma gelmiş olacaktır.

Fransaya Taşınmak

FRANSA’DA YAŞAM

Binlerce insan her yıl Fransa’ya taşınmakta ve on binlerce insan ise tatillerini Fransa’da geçirmektedir. Fransa Avrupa’nın tatil merkezlerinden biridir. Farklı ve zengin kültürü, çeşitli peyzaj ve mimarisi, güneşli iklimi ve sanat merkezleri ile insanların cazibesini ve ilgisini çekmektedir. Fransa Batı Avrupa’da bulunmaktadır. Avrupa’da ve dünyada önemli bir ekonomik güce sahiptir. Aynı zamanda dünya genelinde kültürel ve askeri etkisi oldukça büyüktür. Fransa dünyanın en büyük beşinci ekonomisiyle, oldukça gelişmiş bir ülkedir.

Orantılı nüfus dağılımı, yüksek yaşam standartı, dünyanın en yüksek yaşlanma rakamı, mükemmel bir sağlık sistemi ve yüksek eğitim seviyesine sahiptir. Fransa son derece zengin bir kültüre sahiptir. Sadece Louvre veya Loire Kaleleri zengin kültürün ve tarihi mirasın birer örnekleridir. Fransa aynı zamanda moda ve lüksün Avrupa’daki merkezi haline gelmiştir. Aradığınız her ne olursa olsun, Fransa sizi mutlu edecektir

Fransaya taşınmak ve yerleşmek

Fransa’ya Taşınma ve Yaşamak İçin İpuçları

  • Eğer AB vatandaşıysanız, Fransa’ya taşınmak için oturum izni almanız gerekmez .
  • Fransa’nın resmi dili Fransızca’dır. Bu sebeple Fransa’ya taşınmadan önce temel olarak Fransızca’yı öğrenmelisiniz.
  • Fransız kamu sağlık sistemidünyanın en iyi sağlık sistemlerinden biridir. Bu nedenle özel bir sigorta satın almadan önce, devletin imkanlarını değerlendirmelisiniz.
  • Fransa’daki yaşam masrafları, seçtiğiniz şehre bağlı olacaktır. Paris’e veya Riviera’ya taşınıyorsanız, maliyetler görece yüksek olabilir, kuzey şehirleri ise nispeten daha ucuzdur.

Fransa hakkında ilginç bilgiler
Fransa topraklarının % 20 kadarı Avrupa dışındadır.
ve 15. yüzyıllar arasında İngiltere’nin resmi dili Fransızca idi.
Tour de France döngüsü yarışı yaklaşık 2200 mil uzunluğundadır.
Fransa dünya ülkeleri arasında edebiyatta en çok Nobel Ödülü kazanan ülkedir.
1789’da “İnsanlık Hakları Beyannamesi” ile insan haklarına uygulanan dünyanın ilk ülkesidir.