INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

İsveç’e Taşınmak

İsveç veya resmî olarak İsveç Krallığı, Kuzey Avrupa’daki İskandinavya yarımadasında yer alan bir ülkedir. Batısında ve kuzeyinde Norveç, doğusunda ise Finlandiya ile komşudur. İsveç’e taşınmak isteyen kişiler için İnter Nakliyat tüm lojistik süreçlerde siz müşterilerimize profesyonel kadrosu ve gelişmiş araç filosuyla sizlere destek olmaktadır.
Hemen bizlerle iletişime geçerek evinizi İsveç’e taşınmak için tüm yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. İsveç, vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve İsveç’e vize almış olmanız gerekmektedir. Bu süreçte gerekli tüm evrakları ve bilgiyi operasyon yöneticilerimizle iletişime geçerek rahatça öğrenebilirsiniz. İnter Nakliyat’ın avantajlı uygulamaları ve profesyonel kadrosu ile artık ülkeler arası evinizi taşımak dert olmaktan çıkacak.

isveçe taşınmak

Türkiye’den İsveç’e Taşınmak

  • Türkiye’den İsveç’e taşınmak; İnter Lojistik Grubu’nun İsveç operasyonu ile çok kolay bir işlem haline dönüşmüştür. İsveç deposuna ve hali hazırda Avrupa içerisinde çalışmalarını yürüten bir ekibe sahip İnter Lojistik Grubu, Türkiye’den İsveç’e ev eşyası taşımalarında tamamen kendi ekip ve araçlarını kullanmaktadır. Çalışmalarımız tümü şirketimiz bünyesinde çalışan profesyonel personel ve araçlarla yürütülmektedir.
  • Paketleme ve Eve Kurulum; tamamı alanında tecrübeli bir ekip ile çalışmalarını yürüten İnter Lojistik Grubu; paketlemeden gümrüğe, nakliyeden eve kuruluma kadar tam kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. İsveç’e yapılan taşımalarda eşyalarınızın eve kurulumu, çöplerin atılması gibi enerjinizi aktaracağınız işlemler İnter Lojistik Grubu tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Eşyalarınızın sağlam bir şekilde İsveç’e ulaşması için paketleme ve evde kurulum süreci önemlidir. Uzman ekiplerimiz Avrupa standartlarında paketleme işlemi sayesinde eşyalarınızın taşınması sürecinde ortaya hiçbir zarar çıkmayacaktır. Ayrıca kendi ekiplerimiz ve araçlarımız verdiğimiz güvence kapsamında gümrükleme süreci de dahil evde kurulum hizmetini de profesyonel şekilde yürütmektedir.
  • Taşıma işlemi sırasında eşyalarınızın bir süre muhafaza edilmesi gerekebilir. İnter Lojistik Grubunun geniş hizmet ağı ile hem Türkiye hem de İngiltere depolarında eşyalarınızı bekletebilirsiniz.
  • isveç mobilya taşımacılığı

İsveç’te Yaşam

İsveç, Norveç ve Danimarka’dan oluşan İskandinav ülkelerinden biridir. 9.5 milyon insan yaşar, kışlar soğuk ve uzun yazlar sıcak ama kısadır. Dünyanın refah seviyesinin en yüksek olduğu 6. ülkedir. Yüzölçümü Türkiye’nin yarısı kadardır ama tamamında yaşamak mümkün değildir. Avrupa birliği ülkesidir; schengen vizesi ile gidilir ama Kronu kullanmaktan vazgeçmemişlerdir. İsveç’teki kentsel nüfus, kırsal alanın üzerindedir. Ülkedeki kentleşme en üst seviyededir. Birçok sakin, ofislerde çalışmakla meşguldür ve günleri bir fincan kahve ile başlar. İsveçliler Vikinglerin torunlarıdır. İsveç ulusal kültürü, Hıristiyanlığın ve putperestlik etkisi altında kuruldu. Ülkede kutlanan birçok bayramda, Vikinglerin zamanına dönen putperest kökler var. Ülke hem ulusal hem de modern müzikten hoşlanıyor. Ülke her yıl çok sayıda müzik festivaline ev sahipliği yapıyor ve birçok İsveçli grup dünya çapında popüler. Tatiller ve ziyafetler sırasında yerli halk, türküler, metinler ve müzikleri nesilden nesile aktarmak istiyor. Düğünlerde geleneksel marşlar ve polka, çok popüler ve milli yuvarlak dans oynamak alışılmış bir şey.
İsveç, eğitim kalitesi açısından dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip ülkeler arasında ilk 10’da yer almaktadır. Bu ülke de okumak isteyen öğrenciler, modern eğitim sistemlerinin yanında ekonomik yaşam koşulları, Avrupa Birliği üyesi olması, dünyanın en sağlıklı ülkeleri arasında gösterilmesi açısından da İsveç’i tercih etmektedirler.

İsveç Hakkında İlginç Gerçekler

Çok kültürlü bir yapıya sahip olan İsveç, ülkenin büyük çoğunluğu İsveççe konuşmasına rağmen 2009’a kadar resmi bir dile sahip değildi.
-Çöpleri yakıt olarak kullanan İsveç, ülkede üretilen çöpten daha büyük kapasiteli bir dönüştürme tesisi olduğu için Norveç’ten çöp ithal ediyor
-Evcil hayvanınız dahi doğum yapsa kullanabileceğiniz azami 6 aylık doğum izni var.
-İsveç’te lise eğitimi alan öğrencilere her ay 187 dolar para yardımı yapılıyor.
– İsveçliler gelirlerinin ortalama %52’sini vergi olarak veriyorlar