INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

İsviçre’ye Taşınmak

İsviçre tüm dünyada yaşam kalitesiyle bilinmektedir. Avrupa’nın merkezinde yer almaktadır. İsviçre; Alpler’in eteklerinde yer alan, doğası ve kültürüyle Avrupa’nın turizm merkezlerinden biri haline gelen, kış tatili yapabileceğiniz, denize kıyısı olmayan küçük bir ülkedir. İsviçre’ye taşınmak isteyen kişiler için İnter Nakliyat tüm lojistik süreçlerde sizlere binlerce referans içeren tecrübesiyle destek olmaktadır. İsviçre’ye taşınma işlemleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız 20 yılın üzerinde bir süredir verdiği nakliye hizmetiyle sizlere İsviçre içinde istediğiniz her bölgeye ulaştırmaktadır.
İsviçre, Avrupa Birliği içinde bulunan bir ülkedir. Bu yüzden buraya taşınabilmek adına Schengen Vizesi almanız gerektiğini unutmayın. İletişim kurarsanız bu süreçte oturma izni ve vize detaylarını sizlere iletebiliriz. Taşınma sürecinde alacağınız hizmet farklılık gösterecektir. İnter Lojistik sizlere İsviçre’ye taşınma sürecinde en doğru yöntemleri sizin adınıza hayata geçirecektir.

isviçre ev taşımacılığı

Türkiye’den İsviçre’ye Taşınmak

  • Türkiye’den İsviçre’ye taşınmak; İnter Lojistik Grubu ile çok pratik bir hal almıştır. İnter Lojistik Grubu, Avrupa geneli kurmuş olduğu dağıtım ağı ile bütün zati eşya taşımalarında, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sağlamaktadır.
  • Eşyalarınızın paketlenmesinden, demonte hale getirilmesine, gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesinden adrese teslimine kadar her aşamada hizmet vermekte olan İnter Lojistik Grubu, Türkiye’den İsviçre’ye taşımalarında tamamen kendi ekip ve araçlarını kullanmaktadır.
  • Ek hizmetler kapsamında ise; İnter Lojistik Grubu bünyesinde eşyalarınızı dilediğiniz süre boyunca İsviçre veya Türkiye depolarımızda muhafaza edilebilir, evcil hayvanlarınızın taşınması işlemi gerçekleştirilebilir, motorlu taşıtınızın taşınması işlemini sağlayabilirsiniz.
  • isviçrede yaşam

İsviçre’de Yaşam

İsviçre, Avrupa’nın merkezinde, topraklarının dörtte üçünü Jura ve Alp Dağları’nın kapladığı, gölleri ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir coğrafyada yer alıyor. Muazzam doğal güzelliklere sahip İsviçre, tüm Alp Dağlarının belki de en tanınmış ve estetik zirvelerinden Matterhorn ile de ünlüdür. Dünyada kişi başına düşen çikolata tüketiminde ilk sırada olan İsviçreliler, çikolatanın mucididir aynı zamanda. İsviçre kişi başına düşen yerli ürün bakımından dünyadaki en zengin ülkelerden biri ve her bir yetişkin vatandaş başına düşen en yüksek mal varlığına sahip. İsviçre’de yaşam kalitesi çok yüksek ama bunun bir bedeli var. Ülkede yaşayan herkesin bir özel sigorta şirketinden ve sağlık sigortası veren kuruluşlardan bir evrensel sağlık sigortası yaptırması zorunlu kılınmaktadır.
İsviçre anayasası eğitim sistemi ile ilgili yetkiyi kantonlara vermiş olduğu için, eğitim sisteminde büyük bir çeşitlilik var. Ülkede hem devlet okulları hem de özel okullar bulunuyor ve bunların bir kısmı yabancı özel okullar. İsviçre kültürü komşularından çok etkilendiyse de yıllar boyunca önemli bölgesel farklılıklar gösteren ama kendine özgü bir kültür oluştu. Gelenekler İsviçre kültürünün çok katmanlı yapısının bir parçası. Halk kültürünün bir parçası olarak gelenekler oldukça dağınık yerel ve bölgesel bir yapıya sahip. Ancak Karnavallar, Paskalya ve Noel kutlamaları gibi bazı durumlar bu fazla yerelliği aşarak ulusal ölçekte kutlanıyor. İsviçre mutfağı çok çeşitli bir yemek kültürüne sahip. Fondü, raklet ve rösti gibi bazı İsviçre yemekleri ülke genelinde yense de, her bölgenin, yörenin iklimine ve kültürel farklılıklarına göre değişik yemekleri de var. İsviçre iklimi ise ılıman ve farklı bölgelerde değişik iklimlerin yaşanabileceği bir iklime sahiptir. İsviçre yaz aylarında belirli sıkılıkta yağmurlu günler yaşanırken otlak ve meraların yoğunluğunda olan bölgeler ise, ılık ve nemlidir.

isviçreye taşınmak

İsviçre Hakkında İlginç Gerçekler

-83.4 yıllık ortalama yaşam süresiyle Dünya’nın en uzun yaşayan 2. ülkesidir.
-İsviçre’de diş hekimlerinden daha fazla banka vardır.
-İsviçre, nükleer savaş durumunda nüfusun tamamını gizleyebilecek kadar yeraltı sığınak kapasitesine sahiptir.
-İsviçre’de 1500’den fazla göl bulunmaktadır.
-Dünya’nın en uzun tüneli 57 km uzunluğundadır. Alpler’in altından İsviçre’den İtalya’ya gider. Yapımı 17 Yıl sürmüştür.