INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

İtalya’ya Taşınmak

İtalya’ya taşınmak konusunda bir fikriniz varsa İnter Lojistik Grubu, sizler için farklı lojistik hizmetlerini 1997 yılından bugüne gelen tecrübesiyle sunmaktadır. Tüm ev eşyalarınızı İtalya’ya taşıyabilmek adına bilmeniz gereken tüm ayrıntıları bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.
İtalya, dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biridir ve Avrupa’nın en eski ve turistik şehirlerini barındıran bir ülkedir. Avrupa Birliği üyesi olduğu için ülkeye giriş yapabilmek için Schengen Vizesi almanız gerekir. İtalya’ya taşınabilmek adına gerekli tüm evrakları İnter Lojistik Operasyon Departmanı personellerinden öğrenebilirsiniz.

italyada yaşamak

Türkiye’den İtalya’ya Taşınmak

  • Türkiye’den İtalya’ya taşınma işlemi uzman ekipleri ve geniş hizmet ağı ile İnter Lojistik Grubu tarafından oldukça kolay şekilde tamamlanmaktadır. Sizler de İtalya’da görev yapan teknik personellerimiz ile sorunsuz bir taşınma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İtalya’daki depomuzdan da hizmet alabilirsiniz. İnter Lojistk Grubu, Türkiye ile İtalya arasındaki nakliye işlemlerini bünyesinde görev verdiği tecrübeli personeller ile yürütmektedir.
  • Ekiplerimiz evinizde paketleme işlemini yapmaktadır. Ayrıca gümrükteki standartlara uygun yapılan paketleme işlemi ile eşyalarınız sorunsuz şekilde taşınmaktadır. Eşyalarınız İtalya’da belirttiğiniz adrese ulaştığında İnter Lojistik Grubu ekipleri tarafından montaj edilmektedir. İşlem sonrasında size yorgunluk verecek çöpler ve tüm detaylar ortadan kaldırılacaktır.
  • Türkiye ile İtalya’da yer alan geniş ve güvenli depolarımızda eşyalarınızı istediğiniz süre boyunca muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanlarınızın ve motorlu taşıtlarınızın taşınma işlemi de İnter Lojistik Grubu tarafından gerçekleştirilmektedir.
italyaya taşınmak

İtalya’da Yaşam

İtalya her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bir Akdeniz ülkesidir. Ülkede gerek kültürel gerek deniz amaçlı her sene çok sayıda turist akışı vardır. Bu yüzden ülkenin ekonomik şartları Türkiye’den çok daha iyi bir durumdadır. İtalya’da yaşamak bu yüzden sizler için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca dünyadaki en çok ziyaret edilen kültür merkezlerini ve müzeleri istediğiniz an ziyaret edebilmek için İtalya’ya taşınabilirsiniz. İtalya ile Türkiye arasında özel bir çalışma anlaşması yoktur. Ancak çalışmaya karar verdiğinizde bir şirketle anlaşabilirsiniz. Bu durumda çalışmayı düşündüğünüz ofis Nulla Osta adı verilen işçi izin belgesini bulunduğu şehirdeki Göçmenlik Ofisine sunar. Daha sonra kısa süre içinde izin alarak İtalya’da yaşayabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda İtalya, Türkiye’den çok sayıda işçi çekmese de özellikle son yıllarda çalışmak amacıyla bu ülkeye giden çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır.
İtalya, Güney Avrupa’da yer alan bir Akdeniz ülkesidir. İsviçre, Fransa, Slovenya ve Avusturya’ya komşudur. Sınırları içinde Vatikan ülkesini barındırmaktadır. Ayrıca Akdeniz’in iki büyük adası Sicilya ve Sardunya bu ülkeye bağlıdır. Ülkenin yönetim biçimi Üniter, Parlamenter ve Anayasal Cumhuriyet olarak belirlenmiştir. Başkenti ise Roma’dır. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan İtalya, sosyal haklar ve sağlık imkanları bakımından dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Ayrıca ülkede eğitim olanakları da son derece gelişmiştir. Her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca turist gelen bir ülkede yaşama fikri Türkiye’den gidecekler için oldukça cezbedici bir detaydır.

italyada yaşam

İtalya Hakkında İlginç Gerçekler

Venedik’te tüm gondollar siyaha boyanmak zorundadır.
Dünyada çatal kullanımı ilk olarak bu ülkede başlamıştır.
Ülkede mor uğursuz renktir.
Hava koşulları sebebiyle çalışma koşulları Siesta saatlerine göre ayarlanmaktadır.
Roma’daki Trevi Çeşmesi her gün 3 bin Euro’dan fazla para atılan bir ziyaret noktasıdır.
Ülkede dakik ve şık olmaya önem verilir.
Şehirlerde gece banklara oturmak gibi çok garip yasaklarla karşılaşabilirsiniz.