INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

Suudi Arabistan’a Taşınma Süreleri

  • Farklı ülkeler arasında taşınma sürelerini dikkate aldığınızda aradaki mesafe, ülkelerin yoğunluk zamanları, resmi kurumların işlem süreleri ve gümrüklerdeki yoğunluklar ile birlikte taşınma hizmeti aldığınız yöntem etki eden faktörlerdir. Yani Suudi Arabistan’a taşınma süresi hakkında bilgi alabilmek için öncelikle firmamızın detaylı bir çalışma yapması gerekir. Bu çalışma sonrasında tüm detaylar müşteri hizmetleri yetkililerimiz tarafından size iletilecektir.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a Taşınmak

Türkiye’den Suudi Arabistan’a taşınmak için bir hizmet almak istiyorsanız öncelikle İnter Lojistik ile iletişime geçmelisiniz. Çünkü bu ülkeye taşınmak için bu konuda daha önce hizmet vermiş bir şirketle çalışmanız faydanıza olacaktır. Firmamız Suudi Arabistan’a sayısız olarak lojistik hizmeti vermiş bir platformdur. Taşınma sürecinde tüm filomuz hizmetimizdedir. Ayrıca ekiplerimiz de hem Türkiye hem de Suudi Arabistan’da sizin için çalışmalarını yerine getireceklerdir.
Türkiye’deki evinizden tüm eşyalarınız titizlikle uzman ekiplerimiz tarafından alınmaktadır. Sökülmesi gereken parçalar sökülmekte ve demontaj işlemi başarıyla tamamlanmaktadır. Nakliye süreci için paketleme ve gümrükleme birinci sınıf malzemelerle yapılmakta ve Suudi Arabistan’daki adresinizde marangozlarımız tüm montaj çalışmalarını başarıyla yerine getirmektedir. Nakliye hizmetinde eşyalarınızın zarar görmemesi çok önemlidir. Bunun için şirketimiz sigorta sözleşmesi imzalamaktadır. Bu sayede herhangi bir eşyanız zarar görürse sigorta şirketi tüm zararınızı karşılamaktadır. Ayrıca depolama alanlarımızdan da faydalanabileceğinizi hatırlatalım.

Suudi Arabistan'da Yaşam Masrafları

Suudi Arabistan hala gelişmekte olan bir ülke ve nüfusunun çoğunluğu düşük yaşam standartlarında yaşıyor. Suudi Arabistan'da Yaşam Masraflarını anlamak için bunu göz önünde bulundurmak gerek. 2012’deki yaşam masrafı anketi araştırmalarına göre Suudi Arabistan’ın Medine ve Mekke gibi büyük şehirlerinde yaşam masrafları diğer yıllara göre gözle görülür biçimde artmıştır. Suudi Arabistan’da Konuşulan Diller : Suudi Arabistan’da birden fazla türde Arapça konuşulur. Bu dil çeşitliliği göz önüne alınırsa İngilizce dilinin ortak iş dili için öneminin arttığı görülür. Bu yüzden planlarınızı yapmaya başlamadan önce yabancı dil öğrenmeye başlamanız sizin için iyi bir seçim olur.

Suudi Arabistan’da Yaşam

Suudi Arabistan dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Bu ülke İslami kanunlara göre yönetilen bir krallıktır. Ülkede şeriat kuralları geçerli olduğu için yaşam kadınlar için biraz zor olabilir. Halkın bir kısmı çok fakirken diğer kısmı çok zengin bir hayat sürer. Sizin için de Suudi Arabistan’da yaşamak çok radikal bir karar olacaktır. Ülkedeki sosyal hayat akşam saatlerinde başlamaktadır. Ülke dünyanın en lüks binalarını ve şehirlerini barındırmaktadır. Burada yaşamak istediğinizde petrol zengini olduklarını da bilmelisiniz. Bu yüzden ülkede ekonomik yaşam çok üst seviyededir. Yolda gezerken altın kaplama son model arabalar görmeniz bile çok olasıdır. Bu yüzden bu ülkede yaşarken aslında sosyal hayatın çok da kapalı olmadığını görebilirsiniz. Suudi Arabistan sağlık ve sosyal hayat konusunda biraz daha gelişmesi gereken bir ülkedir.
Suudi Arabistan; Mekke ve Medine şehirlerini barındırdığı için dünyanın her yerinden insan vardır. Burada yaşayan çok sayıda yabancı ülke vatandaşı olduğunu da söyleyelim. Ülkenin batı bölümünde Kızıldeniz, doğusunda Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Basra Körfezi vardır. Güney komşusunun da Yemen olduğunu söyleyelim. Ülkede eğitim olanakları Türkiye’ye göre daha geri kalmıştır. Bu yüzden de Suudi Arabistan için daha çok turizm ve lüks yaşam adına buraya taşınabileceğinizi ifade edelim.

Suudi Arabistan Hakkında İlginç Gerçekler


Ülke gelirinin %45’i petrolden meydana gelmektedir.
Dünyada en çok askeri harcama yapan 5 ülke arasındadır.
Ülkede iş gücünün beşte dördü yabancı ülke vatandaşlarından meydana gelmektedir.
Dünyadaki en büyük petrol rezervlerine Gavar Bölgesi ev sahipliği yapmaktadır.
Ülkenin yaklaşık yarısı 25 yaşından küçüktür.
Riyad’da her gün 100’den fazla deve alışverişi yapılmaktadır.
Ülkede şuanda dünyanın en yüksek gökdeleni olacak olan Kingdom Tower inşaat aşamasındadır.
Kadınların araba kullanmasına belli sınırlamalar uygulanmaktadır.
Din ve inanç özgürlüğü bulunmamaktadır.
Kadınlar ülke vatandaşı olmasa da siyah çarşaf giymek zorundadır.
Ülkede kardan adam yapmak yasaktır.