INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

Katar’a Taşınma Süreleri

Katar, Arap Yarımadası’nda yer alan bir Ortadoğu ülkesidir. Ülke dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Ülkedeki nüfus dağılımı dengesizdir ve nüfusun önemli bir bölümü dışarıdan gelen kişilerdir. Ülkede sosyal yaşam sakindir. Bir Ortadoğu ülkesi olarak hayal ettiğinizden çok daha farklı bir yaşam vardır. Katar’a taşınmak isteyenler için İnter Nakliyat gelişmiş iş ağı ile ülkenin tüm bölgelerine sizleri ulaştırmaktadır.
Katar hakkında bilgi almak ve ülkeye taşınabilmek adına tüm detayları öğrenmek için müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Katar 30 güne kadar ülkemizden vize istemese de taşınacaklar için vize ve oturma izni şarttır. Ancak ülkede iş gücüne ihtiyaç fazla olduğu için oturma iznini İnter Nakliyat desteğiyle kolayca alabilirsiniz. Katar’a taşınmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

katar taşımacılık

Türkiye’den Katar’a Taşınmak

  • Katar ile ülkemiz arasında ortalama 2800 km vardır. Kara bağlantısı olduğu için hem kara hem deniz hem de havayolu ile taşınabilirsiniz. Sizler Türkiye’den Katar’a taşınmak için hangi seçeneği tercih ederseniz İnter Lojistik Grubu olarak firmamız tüm hazırlıklarını yapmakta ve sizlere buna göre yardımcı olmaktadır. Sizler de gelişmiş hizmet ağı ve alt yapımız sayesinde kısa sürede Katar’da yeni bir yaşama kavuşabilirsiniz. Bu süreçte sizlere profesyonel destek ve uzman bir kadro ile hizmet verdiğimizi söyleyelim.
  • Türkiye’deki adresinize taşınma günü uzman ekiplerimizi yollayarak hemen demontaj işlerini tamamlıyoruz. Sonrasında hemen paketleme ve gümrükleme süreçlerini yürütüyoruz. Eşyalarınızın uzun mesafede zarar görmemesi adına tüm paketleme işlemlerini birinci sınıf malzemelerle yapıyoruz. Ayrıca gerekli durumlarda asansörlü taşıma gibi farklı hizmetleri de işin içine sokuyoruz.
  • Taşıma işleminde Katar’a ulaşım ve orada ya da Türkiye’de depolama gibi süreçler konusunda şirketimiz sizlere alt yapı desteği sağlamaktadır. Ayrıca firmamız taşıma işlemlerinde eşyalarınızı garanti altına alabilmek için sizlerle sigorta sözleşmesi imzalamaktadır.
  • katarda yaşam

Katar’da Yaşam

Katar adlı ülkede ekonomik yaşam çok hareketlidir. Petrol ve diğer yeraltı kaynakları bakımından dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar, çok gelişmiş bir ekonomik ve sosyal hayata sahiptir. Ülke halkı pek çalışmayı sevmez. Ülkedeki çalışan kesimin neredeyse tamamı daha düşük seviyeli ülkelerden gelen Müslümanlardır. Katar’da yaşamak sizlere biraz iyi bir durumda olursanız lüks ve hareketli bir yaşamın kapılarını aralayacaktır. Bir Müslüman ülkedeki yaşamın bu derece hareketli ve kaliteli olduğunu görmek sizi şaşırtacaktır. Şuanda Katar ile ülkemiz arasındaki ekonomik ilişkiler çok güçlüdür. Bu yüzden her türlü taşınma ve ticari faaliyetleriniz bu ülkede oldukça olumlu karşılanacaktır.
Katar’da ekonomik her yıl en az %10 kadar büyümektedir. Ayrıca ülkedeki petrol ve doğalgaz yatakları çok uzun yıllar yetecek seviyededir. Ülkenin kara sınırı olarak tek komşusu Suudi Arabistan’dır. Diğer tüm kısımları Basra Körfezi ile çevrilidir. Kuzeybatısında Bahreyn, batı ve güneyinde Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri vardır. Ülkedeki ekonomik güç olarak dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğunu ifade edelim. Ülkenin başkenti ve en gelişmiş şehri Doha’dır. Sizler de sosyal yaşam, sağlık ve gelişmişlik açısından bu ülkeye gönül rahatlığıyla yerleşebilirsiniz.

katara taşınmak

Katar Hakkında İlginç Gerçekler

Ülkedeki nüfusun tamamına yakını yabancılardan meydana gelmektedir.
Ülkede elektrik, su, doğalgaz ücretsizdir ve devlet halktan vergi toplamaz.
Ülkede oturmuş bir mutfak kültürü yoktur. Nüfus karışık olduğu için her mutfaktan izler bulabilirsiniz.
Alkol lisansı olan otellerde alkol almak hiçbir sıkıntı oluşturmaz.
Katar Havayolları dünyanın en kaliteli havayolu şirketi olarak kabul edilmektedir.
Dünyadaki en pahalı otomobilleri burada bulabilirsiniz.
2015 yılında dünyadaki en güvenli ikinci ülke olarak kabul edilmiştir.
Ülkeye neredeyse tüm yiyecek içecekler dışarıdan gelmektedir. Tarımsal faaliyetler sıfır noktasında denecek kadar azdır.
Ülkede hizmet sektörü çok gelişmiştir. Ülkede sadece oteller vergi öder.