INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

Türkiye’den Yurtdışına Mobilya İhracatı

Türkiye’den Yurtdışına Mobilya İhracatı

Yurtdışına birçok türde gönderileriniz gibi mobilya ihracatı konusunda da Inter Lojistik Grubu , başta Avrupa olmak üzere Dünya üzerindeki birçok ülkeye mobilya taşıma konusunda da hizmet vermektedir. Yurtdışına mobilya ihracatı faaliyetlerinde Türkiye birçok ülkeye kıyasla oldukça öndedir. 2020 yılında Türkiye’den yurtdışına kargo ihracatı faaliyetleri sonucunda yaklaşık 6 milyar 750 milyon dolar gelir elde edilmiştir. Dünya üzerinde mobilya ihracatı kapasitesi olarak Türkiye 13. sırada yer almaktadır. Bizler de uzman kadromuz ile sektörün gerekliliklerini yerine getirerek müşteri ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Inter Lojistik Grubu olarak; Türkiye’den dünyanın birçok noktasına mobilya ihracatı faaliyetlerinize hizmet sunmaktayız.
Biz Inter Lojistik Grubu olarak başta Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda gibi büyük Avrupa ülkeleri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri gibi dünyadaki birçok ülkeye mobilya ihracatı faaliyetlerinize karşılık güvenilir hizmet vermekteyiz. Bunlara ek olarak en çok mobilya ihracatı varış noktası olan ülkeler olan; Libya, Suudi Arabistan gibi ülkelere de sorunsuz ve güvenilir bir şekilde hizmet vermekteyiz.

Yurtdışına Mobilya İhracatında Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Inter Lojistik Grubu tarafından alacağınız mobilya ihracat hizmeti tamamıyla müşteri memnuniyeti odaklı olarak fiyatlandırılmaktadır. Bahsi geçen fiyatlandırmalar yapılırken fiyatı etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlar;
Yurtdışına gönderilecek olan mobilya miktarı.
İhracat yapılacak mobilyanın çıkış ve varış noktası. (Ülke ve şehir bazında)
Gönderilen mobilyaların varış noktasına ne kadar sürede teslim edilmesi gerektiği.
Gönderilecek olan mobilyaların ekstra paketleme, etiket, barkod gibi hizmetlerin verilip verilmeyeceği gibi faktörlerdir.
Daha detaylı bilgiler ve fiyatlara ulaşmak için bizimle 444 61 85 numaralı telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurtdışına Mobilya İhracatında Mobilya İçerikleri

Aynı zamanda Inter Lojistik aracılığı ile yurtdışına göndereceğiniz mobilya içerikleri her ne olursa olsun uzman, deneyimli ekibimiz tarafından titizlikle kontrolleri sağlanıp taşıma ve gümrük hizmetlerine hazır hale getirilir. Yurtdışına ofis malzemeleri, ev eşyaları, otel mobilyaları, laboratuvar eşyaları, hastane yatakları, restoran koltukları gibi birçok farklı çeşit mobilya ihracatını uluslararası taşımacılık kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Yurtdışına Mobilya İhracatında Gümrük Detayları

Yurtdışına mobilya ihracatı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gerekilen bir diğer konu ise gümrük hizmetleridir. Mobilya taşımacılığı yük olarak çok büyük ebatlarda olduğu için gümrük hizmetleri de oldukça dikkatli ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Buna istinaden yurtdışına mobilya ihracatı yapan firmalar bu koşullara uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürmelidir.
Inter Lojistik Grubu yurtdışına profesyonel nakliye hizmeti vermektedir. Bu sebeple firmamız tarafından verilen hizmetlere gümrük süreçleri de dahildir. Yurtdışına mobilya ihracatı sırasında üretimi tamamlanan mobilyalar ihracat yapılmaya uygun bir şekilde paketlenmelidir. Daha sonra yüklerin hangi taşıma aracı ile lojistiği sağlanacağına göre nakliye organizasyonları yapılmalı ürünlerin yüklenileceği yerden alınıp taşıyıcı depolara veya yükleme yapılacak olan limana getirilmelidir. Daha sonrasında ihracat yapılacak ülkenin lojistik ve gümrük mevzuatlarına uygun bir şekilde belgeleri hazırlanmalıdır. İhracatçı ülkenin gümrük idaresi tarafından belge kontrolleri yapılmasının ardından ürünlerin ihracatçı ülkenin bölgesinden ayrılması gerekmektedir. Yapılan tüm bu işlemler ihracat gümrük beyannamesi ile kapatılır.
İnter Lojistik Yurtdışına gönderilen her çeşitte ürünün nakliye süreçleri içerisinde gümrük hizmetleri de olmak zorundadır. Yurtdışı gönderilerinde gümrük hizmetleri çok büyük öneme sahiptir. Yurtdışına gönderilen her ürün gümrükten geçer ve tüm ülkelerin gümrük mevzuatları birbirlerine göre farklılıklar göstermektedir. Buna istinaden yurtdışına bir gönderim yapacağınız takdirde çalışacağınız firma da oldukça önemlidir. Taşıma yapılan araçlar yurtdışına çıkarken gümrüklerde pek çok kontrol ve belli başlı ücretlendirmeler yapılır. Bu işleme navlun adı verilir. Ülkeler arasında taşımacılıklarda yapılan gümrük kontrolleri her araç geçişi esnasında yapılır. Bu kontroller çıkış ve varış noktaları için geçerlidir. Inter Lojistik Grubu aracılığı ile yapılan tüm taşıma hizmetleri sırasında gümrük hizmetleri de uzman kadromuz tarafından optimal düzeyde yapılmakta ve her ülkenin mevzuatına göre sorunsuz bir şekilde kesintisiz hizmet verilmektedir. Böylelikle mobilya taşımacılığı gibi büyük ürün kollarında bile sektör, ülke ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik kusursuz hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Inter Lojistik Grubu olarak müşteri memnuniyeti odaklı transfer hizmetleri gerçekleştirmekte ve sektörün gerekliliklerine göre operasyon organizasyonları gerçekleştirerek sorunsuz ve güvenli bir hizmet vermeyi ilke edinmiş durumdayız.