INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

İstanbul’dan Belçika'ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

İstanbul’dan Belçika'ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

Hayat şartları ve her geçen gün değişen koşullar nedeni ile her geçen gün yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaçlardan birisi de uluslararası eşya taşıma ve eşya gönderme ihtiyacıdır. Dışarıdan bakıldığı zaman uluslararası eşya göndermek, ev taşımak, araç taşımak gibi işlemler oldukça zorlu birer süreç olarak görülmektedir. Fakat İnter Lojistik Grubu bu gibi süreçlerde sizler için profesyonel bir çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Bilindiği gibi Türkiye nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 20’si İstanbul şehrinde yaşamaktadır. Hal böyleyken de İstanbul’dan yurtdışına eşya gönderme konusunda da oldukça optimal çözüm önerileri talebi doğmaktadır. Öte yandan İstanbul’dan başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ev eşyası taşımayı uzman ekibimiz ve gelişmiş acente ağımız ile İnter Lojistik bünyesinde gerçekleştiriyoruz. Bahsi geçen ülkelerden birisi de Belçika’dır. Belçika veya resmî adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa'da bulunan bir devlettir. Avrupa Birliği'ne üyedir. Birliğin ve NATO gibi bazı uluslararası organizasyonların merkezlerini barındırır. 30,528 km²'lik bir alanı kaplayan ülkenin nüfusu yaklaşık 11,4 milyon kişidir. Bu nüfusun içerisinde ise 2020 yılı verilerine göre yaklaşık olarak 200 bin Türk vatandaşı yaşamaktadır. Bu durum ise Türkiye - Belçika arasında bir lojistik ihtiyacı doğurmaktadır.
Avrupa’nın en gözde ülkelerinden birisi olan Belçika, Türk vatandaşlar tarafından oldukça fazla tercih edilen bir ülkedir. Belçika’ya taşınma süreci ise İnter Lojistik Grubu’nun gelişmiş dağıtım ve hizmet ağı ile oldukça kolay hale gelmiştir. İster Brüksel’e, isterseniz Antwerp’e veya Charleroi’ye taşının. İnter Lojistik Grubu’nun sizlere sunduğu hizmetler ile Türkiye’den Belçika’ya istediğiniz bir noktaya taşınabilirsiniz. Belçika Avrupa’nın popüler yaşam noktalarından biridir. İnter Lojistik Grubu ise yıllardır Belçika’ya ev eşyası taşımaya dair hizmet sunmaktadır. Kişisel eşyalarınızı, ev eşyalarınızı, ofis eşyalarınızı ve işinize dair her türlü taşınır malı İnter Lojistik Grubu ile taşıyabilirsiniz.
Belçika’ya ev eşyası taşıma sürecinde yapılması gereken ilk adım hangi eşyaları taşıyacağınızı veya göndereceğinizi planlamak ve karar vermektir. Bu planlamaya bağlı olarak yapılacak olan taşınma organizasyonu diğer adımları kolaylaştıracaktır. Gerekli noktalarda uzman ekibimiz tarafından planlama, kolileme, paketleme gibi konularda destek isteyebilirsiniz. Planlama, paketleme ve yükleme gibi işlemler tamamlandıktan sonra eşyalarınız yola çıkacaktır. Türkiye - Belçika arası ev eşyası taşıma hizmetimiz gümrük hizmetleri dahil yaklaşık 8 ile 10 gün arasında sürmektedir.
İnter Lojistik Belçika’ya eşya taşıma fiyatları konusunu belirleyen temel olarak iki faktör vardır. Birinci faktör taşınacak olan eşya miktarının metreküp cinsinden miktarıdır. Temel olarak taşınacak olan eşya miktarı arttıkça fiyat aynı kademede artmayacaktır. Örnek vermek gerekirse 20 metreküp hacimsel değere sahip olan bir paket 150 Euro / metreküp olarak hesaplanırsa ortaya çıkacak olan toplam rakam 3.000 Euro olacaktır. Fakat 40 metreküp eşya taşınmak istenirse hacim iki katına çıkmasına rağmen metreküp fiyatı 120 Euro / metreküp olarak hesaplanacak ve toplam fiyat 6.000 Euro yerine 4.800 Euro olarak hesaplanacaktır. Sabit maliyetlerin değişmediği göz önünde bulundurulursa hacim arttıkça birim başına düşen taşıma maliyeti azalacaktır diyebiliriz.
Fiyatlandırmaya etki eden bir diğer faktör ise taşıma yapılacak olan toplam mesafedir. Bu konuya örnek vermek gerekirse; İstanbul ve Brüksel arası uzaklık 2.600 kilometre iken, İstanbul ve Brugge arası mesafe 2900 kilometredir. İki konum da İstanbul - Belçika arası olarak görülebilir fakat aradaki mesafe farkı ortaya bir maliyet farkı çıkaracaktır.
Fiyatlandırma örneklerinde verilen rakamlar kesin rakamlar olmayıp tamamıyla örneklendirme için baz alınmıştır.
Daha detaylı bilgiler ve fiyatlara ulaşmak için bizimle 444 61 85 numaralı telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.