INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

İstanbul’dan Fransa’ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

İstanbul’dan Fransa’ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

İstanbul yaklaşık olarak 15 milyon nüfusa sahip olmakla birlikte Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Bu 15 milyon nüfus toplam Türkiye nüfusunun yaklaşık olarak %20’sine denk gelmektedir. Bu denli yüksek nüfusun olmasından kaynaklı olarak gerek birçok dış ülkeden İstanbul’a gerekse İstanbul’dan birçok ülkeye ev eşyası taşınma hizmetini doğurmaktadır. Yurtdışına taşınmak veya yurtdışına ev eşyası gönderme süreci göz önünde bulundurulduğu zaman durumun oldukça sıkıntılı bir süreç olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bizler İnter Lojistik Grubu olarak uzman kadromuz ve dünya çapında yayın acente ağımız ile siz müşterilerimize en optimal çözümleri sunmaktayız. Uluslararası ev eşyası taşıma faaliyetlerinde Türkiye’den en çok transfer süreci gerçekleştiren ülkelerden birisi de Fransa’dır. Hatta TÜİK verilerine göre 2021 yılı itibari ile yurtdışında en çok Türk vatandaşı birinci sırada 3 milyon ile Almanya, ikinci sırada ise yaklaşık 900 bin ve 1 milyon arasında yaşayan Türk vatandaşı ile Fransa yer almaktadır. Hal böyleyken Türkiye - Fransa arasında ev eşyası taşıma faaliyetlerinde de oldukça fazla talep artışı yaşanmaktadır.
Fransa’ya ev eşyası taşıma sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Sağlıklı ve hasarsız bir şekilde teslimatınızın yapılması ve başarılı sonuçlar elde etmek için seçmeniz gereken taşıma firması oldukça önemlidir. Bizler İnter Lojistik Grubu olarak 1997 yılından bugüne sektörün gerekliliklerini takip ederek müşteri ihtiyaç ve isteklerini tam anlamda karşılamayı hedeflemekteyiz. İnter Lojistik Grubu bünyesinde alacağınız uluslararası taşıma hizmetlerimiz süresince hizmet öncesi, hizmet sırasında ve hizmet sonrasında size profesyonel çözüm ortağı olmayı amaçlayarak optimum faydayı elde etmeyi hedefliyoruz.
Fransa’ya ev eşyası taşıma sürecinde yapılması gereken ilk şey taşınacak olan eşyaların planlaması yapılmalıdır. Buna bağlı olarak yapılacak olan diğer işlemler ise taşınması planlanan eşyaların hasarsız bir şekilde ulaştırılması için doğru paketleme ve kolileme işlemleri yapılmalıdır. Gerekirse ekiplerimiz tarafından paketleme konusunda destek alabilirsiniz. İnter Lojistik Grubu olarak verdiğimiz hizmetler bünyesinde paketleme, yükleme, indirme, gümrükleme ve teslimat gibi taşınma sürecinde ve öncesinde de müşterilerimize çözüm ortağı olarak çalışmaktayız.
İnter Lojistik Fransa’ya ev eşyası taşıma fiyatları belirlenirken fiyatı etkileyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunları en önemli iki başlık olarak sıralamak gerekirse taşınacak eşya miktarı ve eşyaların alınacağı ve bırakılacağı noktalar arasındaki mesafedir.
İlk olarak metreküp hesabı ile bakılırsa Türkiye’den Fransa’ya taşınacak olan 20 metreküp hacimsel değere sahip olan bir paket 150 Euro / metreküp olarak hesaplanırsa ortaya çıkacak olan toplam rakam 3.000 Euro olacaktır. Fakat 40 metreküp eşya taşınmak istenirse hacim iki katına çıkmasına rağmen metreküp fiyatı 120 Euro / metreküp olarak hesaplanacak ve toplam fiyat 6.000 Euro yerine 4.800 Euro olarak hesaplanacaktır. Sabit maliyetlerin değişmediği göz önünde bulundurulursa hacim arttıkça birim başına düşen taşıma maliyeti azalacaktır diyebiliriz.
Fiyatlandırmaya etki eden bir diğer önemli faktör ise toplam mesafedir. Örnek vermek gerekirse İstanbul’dan Fransa’ya ev eşyası taşıma faaliyetleri incelendiği zaman Paris, Lyon, Marsilya, Strasbourg, Lille gibi şehirlere olan faaliyetlerin oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Dışarıdan bakıldığı zaman Paris’e veya Lyon’a ev eşyası taşıma faaliyetlerinin ikisi de Fransa’ya nakliye olarak düşünülebilir fakat İstanbul - Paris arası 2.800 kilometre iken İstanbul- Lyon arası ise 2.400 kilometredir. Aradaki mesafe farkı ise fiyatları doğrudan etkileyecek olup iki şehre eşya gönderme fiyatları da farklılık gösterecektir.
Fiyatlandırma örneklerinde verilen rakamlar kesin rakamlar olmayıp tamamıyla örneklendirme için baz alınmıştır.
Daha detaylı bilgiler ve fiyatlara ulaşmak için bizimle 444 61 85 numaralı telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.