INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

İstanbul’dan Avusturya'ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

İstanbul’dan Avusturya'ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

Günden güne değişmekte olan yaşam şartları bazı durumlarda yurtdışına taşınma veya yurtdışında bazı bölgelere ev eşyası gönderme ihtiyacı doğurabilmektedir. Evlilik, iş, eğitim gibi nedenler sonucunda yurtdışına taşınma ihtiyacı oluşabilmektedir. Bizler de İnter Lojistik Grubu olarak bu yorucu fakat zor olmayan dönemlerde sektörün gerekliliklerini yerine getirerek müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde organize ederek bu süreçte sizlere hizmet sunmaktayız. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere denizaşırı ülkelere de denizyolu ile parsiyel ve komple konteyner taşımacılığı ile ev teslimi veya liman teslimi taşımacılık sunmaktayız. Yalnızca taşınma hizmeti değil birçok konumda gümrük, depolama gibi hizmetlerimiz de müşteri memnuniyeti adına hazır durumdadır. İnter Lojistik Grubu güçlü iş ortakları ve tüm dünyadaki ulaşım ağı ile müşterilerine kaliteli ve konforlu bir hizmet vermeyi amaçlayan bir firmadır. Türkiye’nin başta İstanbul olmak üzere tüm şehirlerinden dünyanın dört bir yanına uluslararası taşımacılık hizmeti vermekteyiz. Türkler tarafından en çok göç edilen ülkelerden birisi de Avusturya’dır. Avusturya ya da resmî adıyla Avusturya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan bir ülkedir. Avusturya bir liman ülkesi olmadığı için taşımacılık faaliyetleri genellikle kara veya hava yolu ile yapılmaktadır. Bahsettiğimiz gibi Avusturya Türk vatandaşlar tarafından çok fazla tercih edilen bir ülkedir. Buna kanıt olarak toplam olarak yaklaşık 8 milyon nüfusu bulunan Avusturya’da 2020 yılı verilerine göre 200 bin Türk vatandaş yaşamaktadır.
Türkiye’den Avusturya’ya taşınma sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru lojistik firmasının seçilmesidir. Bu hususta İnter Lojistik Grubu faaliyete başlamış olduğu 1997 yılından itibaren müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını sürdürerek binlerce başarılı teslimat gerçekleştirmiştir. Başta çok karmaşık işlemler olarak görülen yurtdışına ev eşyası taşıma faaliyeti doğru firma tercihi ile oldukça konforlu bir süreç haline gelmektedir. İnter Lojistik Grubu olarak yalnızca taşıma sürecinde değil; taşınma öncesi, taşınma sırası ve taşınma sonrası hizmetlerine devam etmektedir. Örnek vermek gerekirse firmamız bünyesinde yalnızca taşıma değil, gümrükleme ve depolama gibi hizmetlerimiz de sunulmaktadır. Avusturya’ya ev eşyası taşıma sürecinde önemli olan bir diğer faktör ise planlamadır. Önceden yapacağınız taşınma planlaması ne kadar doğru yapılırsa taşınma süreci o kadar rahat gerçekleşecektir. Hangi eşyaların taşınacağı, paketleme, kolileme gibi planlamalar taşınma gününden önce yapılmalı eğer ihtiyacınız var ise uzman ekibimiz tarafından destek alınmalıdır.
İnter Lojistik Türkiye’den Avusturya’ya taşınma maliyetleri hesaplanırken de ortaya çıkacak fiyatı etkileyen birçok unsur vardır. Bunlardan en önemlisi taşınacak olan malzemelerin metreküp bazında hacimsel ölçeğidir. Örnek vermek gerekirse 25 metreküp taşınacak eşyanız var ise 150 Euro / metreküp hesabı ile çıkacak olan fiyat 3.750 Euro olacaktır. Fakat hacim arttıkça fiyat doğrusal olarak artmayacaktır. Sabit maliyetler aynı kaldığı için hacim artışına göre fiyat artışı daha düşük olacaktır. Örneğin 25 metreküp eşya için çıkan fiyat 3.750 Euro iken 50 metreküp eşya için fiyat 150 değil 120 Euro / metreküp olarak hesaplanacak ve toplam tutar 6.000 Euro olacaktır. Fiyatlandırmayı en çok etkileyen bir diğer faktör ise taşıma yapılacak olan toplam mesafedir. Örnek vermek gerekirse İstanbul Viyana arası yaklaşık olarak 1.400 kilometre iken İstanbul Salzburg arası yaklaşık olarak 1.800 kilometredir. İlk bakışta iki durumda da İstanbul’dan Avusturya’ya taşıma olarak görülse de şehirler arasındaki farktan dolayı oluşan 400 kilometrelik mesafe doğrudan maliyetleri arttıracaktır.
Fiyatlandırma örneklerinde verilen rakamlar kesin rakamlar olmayıp tamamıyla örneklendirme için baz alınmıştır.
Daha detaylı bilgiler ve fiyatlara ulaşmak için bizimle 444 61 85 numaralı telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.