INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

İstanbul’dan İsviçre’ye Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

İstanbul’dan İsviçre’ye Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

İçinde bulunduğumuz yaşam şartları ve gelişen bazı olaylar nedeni ile uluslararası temelli olarak taşınma veya ev eşyası gönderme ihtiyacınız ortaya çıkabilmektedir. Uluslararası ev eşyası taşıma sürecinin ise şehirden şehre taşıma kadar basit bir konu olmadığı ortadadır. Bu süreçte uluslararası eşya taşıma süreci gerçekleştirilirken çok fazla miktarda evrak ve mevzuat konuları gibi işlemler karşınıza çıkacaktır. Dışarıdan bakıldığı zaman oldukça karmaşık olarak görünen bu süreç İnter Lojistik Grubu tarafından üstlenilerek eşyalarınızın evinizden alınarak yeni konumuna bırakılmasına kadar profesyonel bir şekilde organize edilmektedir. İnter Lojistik Grubu tarafından başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden dünyanın dört bir yanına adrese teslim ev eşyası taşıma faaliyetleriniz profesyonel bir şekilde organize edilmektedir.
Türk vatandaşlar tarafından oldukça sık ev eşyası transfer faaliyeti gerçekleştirilen ülkelerden birisi de İsviçre’dir. İsviçre veya resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu; Batı, Orta ve Güney Avrupa'nın kesişme noktasında bulunan bir ülke. Federal otoritelerin merkezi Bern ile birlikte 26 kantondan oluşan bir federal cumhuriyettir. 2020 verilerine göre İsviçre’nin toplam nüfusu yaklaşık olarak 9 milyondur ve bu nüfusun yüzde 22’sini yabancı vatandaşlar oluşturmaktadır. Yabancı nüfusun ise büyük bir çoğunluğunu Türk vatandaşlar oluşturmaktadır. Rakamsal olarak ifade etmek gerekirse İsviçre’de 2021 yılı itibari ile yaklaşık olarak 80 bin kadar Türk nüfusu bulunmaktadır. Bu nüfus ise Türkiye İsviçre arası ev eşyası taşıma faaliyetlerini ortaya çıkarmaktadır.
Türkiye’den herhangi bir sebeple yurtdışına ev eşyası taşınma süreci İnter Lojistik Grubu tarafından üstlenildiği takdirde size özel olarak planlamalar yapılmaktadır. İnter Lojistik Grubu sizlere yalnızca ev eşyası transferi değil, taşıma hizmeti öncesinde, taşınma sırasında ve taşınma sonrasında da destek sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse gerekli durumlarda kolileme ve paketleme konusunda, gümrükleme hizmetleri konusunda ve gerekli durumlarda depolama hizmetlerini sıralayabiliriz. Sağlıklı bir ülkeler arasında eşya transferi gerçekleştirmek için yapılması gereken en önemli şey taşınma öncesi planlamadır. Hangi eşyaların taşınacağı, taşınacak olan eşyaların ne tür zarar görebileceği ve bunlara yönelik alınacak tedbirler, eşyaların türüne göre paketleme ve koruma gibi konularda gerekli planlamalar yapılmalıdır. Bu yazımızda belirttiğimiz gibi bu gibi planlamalar yapılırken gerekli durumlarda kolileme, paketleme gibi noktalarda uzman ekibimiz tarafından destek talep edebilirsiniz.
Türkiye’den İsviçre’ye ev eşyası taşıma fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan birçok faktör vardır. Fiyata etki eden faktörlerden birincisi taşınacak olan eşyaların metreküp cinsinden hacimleri yani eşyaların miktarıdır. Fiyatlandırma konusuna örnek vermek gerekirse Türkiye İsviçre arasında taşınacak olan toplam 30 metreküp eşyanız bulunmakta. Bu eşyalar 100 Euro / metreküp olarak hesaplandığı takdirde ortaya 3.000 Euro gibi bir fiyat çıkacaktır. Fakat sabit maliyetler değişmediği için hacim arttıkça fiyat doğrusal olarak artmayacaktır . Aynı durumda 60 metreküp eşya taşınacağını varsayarsak bu sefer ortaya çıkacak olan fiyat 6.000 Euro olmayacak birim metreküp fiyatı azalacaktır. 60 metreküp eşya taşınacağı durumda fiyat 75 Euro / metreküp olacaktır ve toplam fiyat ise 6.000 Euro yerine 4.500 Euro olarak ortaya çıkacaktır. Türkiye’den İsviçre’ye ev eşyası taşıma fiyatları belirlenirken fiyatlara en çok etki eden bir diğer faktör ise toplam mesafedir. Örnek vermek gerekirse; İstanbul ve Zürih arası yaklaşık olarak 2.100 kilometre iken, İstanbul ile Cenevre arası 2.350 kilometredir. İki şehir arasındaki kilometre farkı doğrudan maliyetleri etkilediği için iki durumda da Türkiye İsviçre arası taşımacılık olarak görülse de fiyat farkı ortaya çıkacaktır. Fiyatlandırma örneklerinde verilen rakamlar kesin rakamlar olmayıp tamamıyla örneklendirme için baz alınmıştır. Daha detaylı bilgiler ve fiyatlara ulaşmak için bizimle 444 61 85 numaralı telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.