INTERCO BEST LOGISTICS SOLUTION PARTNER - 1997 - TR

Zati Eşya Nedir?

Zati Eşya Nedir?

Zati eşya; bir kişinin ticari amaçla olmayan bireylerin kişisel amaçla kullandığı ya da kullanmadığı mallara verilen isimdir. Zati eşya terimi genellikle uluslararası taşımacılık alanında kullanılan bir terimdir. Uluslararası yolculuklarda zati eşyalar gümrük vergilerinden muaftır. Dolayısıyla zati eşya taşımacılığı çoğu ülkenin gümrük kanunları ile desteklenmektedir. Uluslararası yolculuk yapan bir kişi zati eşyalarını yolculuk yaptığı tarihten sonraki takip eden 2 ay içerisinde gümrük vergisi ödemeden uluslararası nakliye hizmetinden yararlanabilir. Zati eşyalara örnek vermek gerekirse kıyafet, ev eşyaları, ofis ekipmanları, kişisel otomobil gibi eşyalar sayılabilir. Bu gibi sıralanan örnekler de temel ortak özellik kişilerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik eşyalar olmasıdır. Temel mantık olarak hiç kimse üzerine giydiği kıyafeti kar etmek politikası ile satın almayacaktır.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı


Zati eşya taşımacılığı; bireylere ait olan kişisel kullanım amaçlı eşyaların yurtiçi veya yurtdışı kapsamında ilgili aracılar tarafından taşınmasıdır. Bu alanda 1997 yılından günümüze kadar sektörün gerekliliklerini yerine getiren İnter Lojistik Grubu sayısız başarılı nakliye işlemi gerçekleştirmiştir. Uzman kadromuz, yaygın acente ağımız ve tüm ihtiyaçlara karşılık verebilecek araç filomuz ile dünyanın dört bir yanına zati eşya taşımacılığı faaliyetlerinizde çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Ayrıca ister yurtiçi ister yurtdışı olsun tüm zati eşyalarınızın taşınmasını konforlu bir şekilde firmamıza emanet edebilirsiniz. Hizmet seçeneklerimiz arasında sadece Türkiye’den yurtdışına değil, dünyanın dört bir yanından zati eşyalarınızı İnter Lojistik güvencesi ile Türkiye’ye taşıyabilirsiniz. Bunlara ek olarak İnter Lojistik tarafından alacağınız hizmetler yalnızca taşıma hizmetleri değil, taşıma öncesi paketleme, kolileme, planlama gibi hizmetler, taşıma sırasında gümrükleme taşıma sonrasında ise gerekirse depolama desteği de hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. Yurtdışına zati eşya taşıma hizmetlerimiz geniş araç filomuz sayesinde kara, deniz ve havayolu seçenekleri ile sağlanmaktadır. İnter Lojistik

Uluslararası Zati Eşya Taşıma Fiyatları


Bireylerin yurtdışına taşımak istediği zati (kullanılmış, ikinci el) bazı yasal düzenlemeler ve gümrük mevzuatları vardır. Zati eşya taşımacılığı ticari eşyalara göre farklılıklar göstermektedir. Ticari ürün taşımalarında çoğu ülke gümrüklerinde yaklaşık olarak ek %15 ile %20 arasında KDV uygulanırken zati eşyaların ticari amaç gütmeden, ikinci el veya kullanılmış ürün olmaları kanıtlanırsa bu vergiden muaf kalmaktadırlar. Zati eşya taşımacılığı faaliyetlerinizde taşınan ürünler kişisel eşyalar olduğundan dolayı dikkat edilmesi gerekilen bazı konular vardır. Bunlardan en önemlisi ise taşıma yapacağınız aracı firmadır. Bizler İnter Lojistik Grubu olarak 20 yılı aşkın tecrübemiz ile sektörün gereklilikleri doğrultusunda müşteri ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemekteyiz. Buna bağlı olarak kaliteli, hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı zati eşya taşıma faaliyetlerinizi bizimle birlikte organize edebilirsiniz. Zati eşya taşıma fiyatları belirlenirken baz alınan bazı faktörler vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse eşyaların alınacağı konum ile bırakılacağı konum arasındaki mesafe, eşyaların hacimsel olarak kapladığı metreküp cinsinden miktarı, ürünlerin varış noktasına kadar geçiş yapılan gümrüklerde ekstra vergilerin çıkıp çıkmaması, ürünlerin varış noktasında depolanıp depolanmayacağı, ürünlerinden çıkış noktasından demontaj ve varış noktasına kurul yapılıp yapılmayacağı gibi faktörler sıralanabilir.
Daha detaylı bilgiler ve fiyatlara ulaşmak için bizimle 444 61 85 numaralı telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.